Разяснени основи на Птицевъдството

Кои са съществените тенденции в сферата на птицевъдството през последните години?

Александър Александров – биволовъд с кауза и десетки хиляди последователи

Заразата може да се пренесе и чрез заразени кутии за пилета, контейнери или превозни средства, сексатори (за определяна не пола) и чрез хората в люпилните или в помещенията за пилета.

Възприемчивост. Болестта засяга кокошките, пуйките, токачките, фазаните и яребиците.

Пчеларството осигурява извънредно ценни и незаменими продукти – мед, восък, пчелна отрова, пчелно млечице и др. Пчелите са изключително полезни при опрашването на много растения, като ползата от тях за опрашването е много по-голяма, отколкото от получените пчелни продукти.

"На практика украинските земеделски производители в стремежа за оцеляване започнаха търговска война…

Преглед на балансирани хранителни режими, които подпомагат растежа и здравето на птиците, както и намаляват въздействието върху околната среда.

Отраслите в животновъдството се групират в зависимост от отглежданите видове (включително породи и хибриди) животни. Трябва да се отбележи, че българите, както и повечето източни народи назовават животни от един и същи вид с различни имена, в зависимост от възрастта и пола, като добиваните от тях ресурси носят същите имена и показват качествата на продукта.

Регистрация на племенни и репродуктивни пчелини за производство на елитни и племенни пчелини майки и рояци

Важни съвети и стратегии за засилване на биологичната сигурност във фермите. Открийте как новите методи и технологии могат да помогнат за предпазване от заболявания и да осигурят здравословна среда за птиците.

След проведено обществено обсъждане, засега проектът Птицевъдство е под въпрос Жители на Дебелец, Великотърновско – скочиха срещу изграждан...

За намаляване на емисиите се предлагат различни методи (например, хранителни добавки за животни, газосъбиращи торби и др.), а също съкращаване на количеството на отглежданите животни, респ. намаление на потреблението на месо.

Фактор, благоприятстващ положителното развитие на сектора на птицевъдство

В много страни отглеждането на коне за добив на месо е приемлива практика. Конкретно в България, както и във всички славяноезични страни, конете са смятани за интелигентни помощници на човека и поради тази (чисто психологическа) причина, консумацията на месо от тези животни се смята за неприемлива.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *